Kapverdské ostrovy – tipy na zájezdy

Jedním z nejatraktivnějších míst na Kapverdských ostrovech je solný důl s jezerem. Důl se nachází na severovýchodě u Pedra Lume.

Solný důl obsahuje vysoké množství soli, která má údajně zázračně léčivé účinky na kůži. Jezero se nachází zhruba 15 minut cesty od Santa Maria uprostřed kráteru po vyhaslé sopce. Dodnes se zde těží sůl, která se dováží i na okolní Kapverdské ostrovy. Solné jezero je vhodné zejména pro osoby trpící lupenkou a jinými kožními nemocemi. Pro komfort turistů jsou u jezera připravena lehátka.

Ostrov Sal

Rajský Kapverdský ostrov Sal je ideálním místem pro ty, kteří touží prožít svou dovolenou v hotelu přímo na pláži. Můžete se zde bavit celý den, zábava končí až ráno. Ostrov Sal je skvělým romantickým místem pro svatební cesty a rodinné dovolené. Výborné místo pro romantické seznámení. V hotelích je pro turisty připravena celá řada animačních programů.

Ostrov Santiago

Ostrov Santiago patří k hlavním Kapverdským ostrovům. Nachází se zde také hlavní město Praia s jedním ze dvou mezinárodních letišť, která jsou na Kapverdských ostrovech.

kikatani / Pixabay

Ostrov Santo Antao

Ostrov Santo Anato (též Sontonton) je druhý největší ostrov mezi Kapverdskými ostrovy. Je zde několik vysokých hor, které by měl navštívit každý turista, který se vydá na Kapverdské ostrovy. Nejvyšší horou Santo Antao je vulkanický vrchol Topo de Coroa (1979 m). Hlavním městem ostrova je Ribeira Grande, které je situováno na severním pobřeží. Je zde mezinárodní letiště. Ostrov Santo Antao je jedním z nejkrásnějších Kapverdských ostrovů, výborná destinace pro aktivní turisty.

Ostrov Sao Vicente

Ostrov Sao Vicente (též Sanvicente) je jedním z ostrovů v oblasti Barlavento. Nachází se mezi Kapverdskými ostrovy Santo Antao a Sao Nicolau. Zdejší město Mindelo je patrně nejživějším místem na celých Kapverdských ostrovech, koná se zde velice známý a populární hudební festival Baia das Gatas. Zajímavostí je, že město Mindelo bylo v roce 2003 zvoleno jako “Hlavní město kultury portugalsky mluvících zemí”.

Ostrov Boa Vista

Ostrov Boa Vista (v překladu Krásný výhled) je pouštní ostrov v souostroví Barlavento. Nachází se na nejvýchodnější části Kapverdských ostrovů. Středisko Boa Vista je známé výskytem populace mořských želv a také místní tradiční kapverdskou hudbou. Na ostrově jsou k vidění tajemné písečné duny, překrásné pláže a také oázy s palmami.

Vulkanický ostrov Fogo

Fogo (v překladu “Oheň”) je vulkanický ostrov v souostroví Sotavento. Ostrov se vypíná nejvýše z celého souostroví, dosahuje téměř 3 000 metrů nad mořem. Nejvyšší horou je Mount Fogo. Své jméno ostrov dostal díky častým erupcím v minulosti. Sopečné plameny byly vidět až do vzdálenosti několika stovek kilometrů od Kapverdských ostrovů. Hlavním městem ostrova je Sao Felipe, ve kterém se také nachází letiště. Mezi turisty je nejoblíbenější návštěva hory Mount Fogo, historické město Sao Filipe a vesnička Cha das Caldeiras.

mayns82 / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..